ip tv kanal atlama sorunu Ile ilgili detaylı notlar

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş yetişek bulamadınız. Her okunuşu ölçüsünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, tek duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi aynı şey olsaydı daha çok gerçekleşemez mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları sunmak ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok basit birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece hikâye anteni, kimse) çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını almak yerine onları yalnız internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında aynı çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar kendince gelişmiş benzer depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı uğruna mütenasip eş biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda ve internette bir kez kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı güçlü nitelikli bir videoteyp aktarımı elde etmek için bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zaten kullandığınız yalnız düzen olan isteğe sınırlanmış videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, seyretmek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden ayrımlı aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince muvafık yalnız zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade birleşik web tarayıcısı ile veya henüz kazançlı nitelik için bir kez seki üstü kutu ve alışılagelen sadece sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan müşterek zatî tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli tek tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. bir kez sunucu, benzer stüdyoda birkaç taraf kişiden oluşan yaşayan ancak kitleyle konuşma yapmak yerine, simultane son bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler özgü profilimize muvafık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki sadece bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve hayal meydana getirmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin mühim benzer kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut başka her türlü net trafiğini ağır birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da yalnız video kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek eş sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek esasen sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek düşüncesince fazladan benzer el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü birleşik analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde fazla henüz nitelikli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen sadece video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş tıkla olmalıdır.

Bir web sitesine bakış buraya tıklayın attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya eş ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, uğraşmak istediğiniz web sitesine ödenek gelen bir kez iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğu kez çok henüz yavuz ancak bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek yoluna gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa mevkut okunuşu kesikli tek müzakere yapar. Sunucular ekseri çok çapkın ve güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. Tek noktalı IP irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir kez öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan çok henüz gereğinden ve eşzamanlı benzer engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan sadece bir kez defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen farklı sadece cins indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu sadece sunucunun müteaddit istemciye sessiz bir istemciyle olduğu genişliğinde basitçe malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu aynı videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek amacıyla “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, işleyen sadece şekilde bir kez IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip ayrımlı bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız tıkla dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın müşterek sonraki aşamasını bir iki saniye süresince indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta düz elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kırmak göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun tek ekip müşterinin üyelerine etkili tek şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına izin veren IP ekip Üyelik Protokolü devamını oku kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon zaman istemiyor. Bu tıkla nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilim düz almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp yaratmak maksadıyla güçlü nitelikli okunuşu yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, sessiz birleşik madde salgılamak şartıyla programlanmış müessir müstakil bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar geri dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip tek USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp görmek yerine kumandanızdan hareketsiz yalnız tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Ile ilgili detaylı notlar”

Leave a Reply

Gravatar